Lotus 2014 Exige

6 декември, 20130
aaa1

Лотус го отстрани покривот од нивниот модел “Exige S coupe“, со што добија на еден начин нов модел на ова спортско возило. Тие тврдат дека ќе биде најбрзиот кабриолет направен од страна на оваа позната британска фирма. Моќноста доаѓа од истиот мотор како и на претходникот, 3.5 литарски V6 кој генерира 345 коњски сили. 6 степеничниот менувач со додаток спорт ќе биде единствениот што ќе го понуди овој модел, но од Лотус изјавуваат дека ќе има можност доколку постои заинтересираност за промена. Exige ќе има платнен покрив, кој што му треба нешто подолго време од вообичаено да се отвори. Од 0-100 км ќе развива за 4 секунди, 0.8 секунди побрзо од Порше 911 Карера. Додека моделот Exige S чини $120.000, не се знае точната цена која ќе ја има нивниот кабриолет. Кровот не е единственото што фали од неговиот близнак, недостасува и задниот спојлер, како и предниот сплитер е малку зголемен за да се максимизира протокот на воздух.

httpv://www.youtube.com/watch?v=6z8SCU8tkyw

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit