Малолетничка барала помош на Фејзбук додека била силувана

14 февруари, 20130
3

Малолетна девојка (14) била одвлечена и силувана од страна на 22 годишниот Дејвид Еџертон осомничен повеќекратно за истото дело и претходно. Интересното е што девојчето додека се одвивала грозоморната сцена успеала да испрати неколку пораки преку мрежата на Фејзбук до својата мајка и сестра со содржина: „Помош!“ и „Ме силува!“

Нејзината мајка и сестра додека се случувало сето тоа се обидувале да ја најдат, незнаејќи што се случува, бидејќи не се вратила дома на време, и во меѓувреме почнале да пристигнуваат шокантните пораки испратени од девојчето. За жал семејството не успеало да ја пронајде на време.

Сторителот бил хероински зависник, побарал помош од девојчето да го упати до локалниот бар, при што со закани ја принудил да тргне со него.

Судијата кој ќе ја донесе пресудата за ова дело, ја обвинува полицијата и правосудните органи зошто порано не го затвориле овој опасен човек, имајќи во предвид дека делото го повтрил веќе неколку пати.

Да се надеваме дека овој нечовек конечно ќе го добие заслуженото!

Guilty: Heroin addict David Edgerton, 22, was found guilty of the abduction and rape of a 14-year-old girl as well as a number of other offences

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit