Mercedes Benz GLA 2015

19 ноември, 20130
26

На мотор шоуто во Франкфурт оваа година беше претставен новиот премиум компактен SUV2015 Mercedes-Benz GLA Class. Ова возило е дизајнирано за секојдневна употреба, како за асвалт, така и вон него, прилагоден на американскиот вкус.

Овој дизајн, како што велат од Мерцедес, ќе биде искористен за секој нареден SUV модел. Ова е прв модел кој нуди нова генерација на 4 Matic, систем кој дава постојан погон на сите тркала. Исто така има и 4 Matic систем со регулација на брзината за надолнини, односно, кога се вози на планински предели, дава максимално ракување со возилото, како за искачување така и за симнување.

Што се однесува до моќта, опремен е со 4 цилиндричен 2.0 литарски turbocharged мотор, со еко старт/стоп копче. Овој мотор ќе биде со 7 степеничен автоматски менувач. Што се однесува на цената, ќе биде објавена кога би пристигнала во салоните, но се очекува да има стартна цена од $32.000 па нагоре. На продажба ќе пристигне во втората половина на 2014.

httpv://www.youtube.com/watch?v=AS5K4ztAtnY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit