Најскапите куќи во светот

10 јануари, 20130
most-expensive-house-in-the-world-Hearst-Mansion-Beverly-Hills

Новинарот, Кристоф Чу сакал да го истражи феноменот на луксузен имот, па така заедно со претставник на една агенција го посетил Лос Анџелес да види што има да се понуди.

Величенствените сцени ни ги покажуваат луксузните зданија на Bel Air, Beverly и Holmby Hills, добрососедските населби. Имотот на Вилијам Рендолф кој прв можеме да го видиме на снимката е и најскапиот, тежи 160 милиони долари.

Исто така се прикажува и вила во која Бил Клинтон бил сместен за време на мандатот кога доаѓал во Лос Анџелес, како и познатата PlayBoy вила која Хју Хефнер ја купил во 1971 година.

Дали е ова претерано или не, по овие цени можете да добиете свое парче од рајот и луксузот. Погледнете ја оваа интересна снимка!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit