Направете сами 3D очила

13 ноември, 20130
17

Се што ви е потребно за да направите 3D очила:

Парче цврст картон,

Црвена и сина цијан фолија,

Скалпел,

Тенок фломастер за обележување.

Следете ги упатствата во видео клипот и уживајте во резултатите:

httpv://www.youtube.com/watch?v=z9pKefAlaCg&feature=youtube_gdata_player

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit