Нетрпелив спасител турнал самоубиец од зграда (ВИДЕО)

25 јануари, 20130

Нетрпелив спасител одлучил да му “помогне” на човекот кој се заканувал дека ќе изврши самоубиство – туркајќи го од зградата.

Спасителот кој го издаде трпението одлучил да му “помогне” на човекот кој се заканувал дека ќе изврши самоубиство, туркајќи го од зградата на душек поставен под местото каде имал намера да скокне.

На видео снимката објавена на YouTube, која е направена минатата недела во Саудиска Арабија, може да се види спасување на млад човек кој се заканувал да скока од врвот на зградата.

Пожарникарите интервенирале, поставувајќи на плочникот пред зградата душек за спасување. Работата се одложила, па еден спасувач интервенираше на еден необичен начин …

Погледнете го видеото:

http://www.youtube.com/watch?v=U29Wacup1Pw&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber