Нов модел лаптоп од Acer со тач-екран

27 ноември, 20130
30

Новиот модел на Acer C720P Chromebook кој треба да се појави во текот на следниот месец е втор на пазарот кој ќе понуди екран на допир. Ќе биде околу $300, кој за споредба со Google Pixel’s кој е $1.300. Од Acer најавија опција со екран на допир на Chromebook,кој за разлика од конкурентниот сличен лаптоп ќе биде со доста поевтина цена. Што се однесува до перформансите, ке има Haswell Intel Celeron процесор и 11.6 инчен LCD позадинско осветлување, 32GB флеш меморија и за 7 секунди ќе го подига системот. Батеријата ќе издржува отприлика 7.5 саати. Acer C720 Chromebook линијата ќе биде понудена како една од најдобрите на пазарот,со тоа што гарантираат перформанси и рок на батеријата за многу достапна цена. Цената ќе биде $300 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit