Нов моден детал на аеродромот во Њујорк: Долна облека полна со кокаин

31 јануари, 20130
kokain

Две жени се уапсени на аеродромот во Њујорк кога полициските кучиња на нив намирисале дрога во пределот на задникот. Се испоставило дека девојките носеле пелени полни со кокаин.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/01/30/article-2270702-17407699000005DC-634_634x478.jpg

Присила Пена и Мишел Блејсингел од Њујорк по враќањето дома од одморот во Доминиканската Република понеле “мал” сувенир – кокаин. За незабележани да ја поминат контролата на аеродромот девојките кокаинот го ставиле на задниците и колковите и го залепиле со селотејп. На тој начин направиле „импровизирани“ пелени. Сепак полициските кучиња на аеродромот ги надушкале.

The two women were traveling back into the United States after visiting the Dominican Republic

Цариниците ги претресле, па кога девојките си соблекле панталоните, имале што да видат “долна облека скроена по мерка” – дури 6,5 килограми кокаин излепен со селотејп траки.

This picture shows the padding and pouches of the cocaine diapers and what are believed to be a pair of one of the ladies' discarded pants

Мишел сега е во затворот во Бруклин, додека Присила со кауција од 150.000 долари е пуштена да се брани од слобода.

A TSA agent pats down a passenger - border control staff at JFK found over six kilos of cocaine on two Bronx women

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber