Ново видео: Илма Карахмет освојува со нова песна!

4 ноември, 20130
13

Девојчето Илма Карахмет (13) од Босна го воодушеви жирито од Икс Фактор, но и гледачите на премиерната епизода на шоуто.

За само еден ден Илма стана ѕвезда во целиот регион, а во прилог на тоа зборува и подадотокот дека нејзината интерпретација на песната “Има еден свет“ на Зорица Конџа има над милион прегледи на Јутјуб за само 48 часа.

Илма набрзо добила покана да гостува на Face TV каде во студио ја отпеала песната на англиски и уште еднаш на сите им го покажа својот раскошен и огромен талент.

Погледнете ја и слушнете ја нејзината изведба:

httpv://www.youtube.com/watch?v=_f1MYvx3CI8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit