Ова е најдобриот резорт во Кина

18 февруари, 20130
8

“Banyan Tree Lijang” резортот, се наоѓа во прекрасниот град  Лијанг, во Кина…

Град со пребогата историја, кој е под заштита на UNESCO, ќе ви приреди навистина волшебен одмор. За потполно уживање ви го предлагаме гламурозниот резорт  “Banyan Tree Lijang”.  Хотелот кој е прогласен за најлуксузен хотел во Кина во 2007 година, поседува  неверојатен спа центар и се наоѓа на надморска висина од 2000 метри.

Архитектурата на комплексот , му припаѓа на традиционалниот кинески стил. Резортот располага со 6 вили и 11 апартмани од различни категории. На пример за “Garden King” апартманот ќе морате да издвоите 210, а за главната вила 2100 евра по ноќевање. Оваа вила нуди навистина кралски третман. Ќе уживате во надворешниот базен со топла вода, џакузи со хидромасажери, најмодерни технологии… поседува пространа спална соба, две бањи, дневна соба, трпезарија… Секако оваа вила нуди потполна приватност.

Комплексот, исто така представува вистински рај и за правите гурмани. Поседува 4 ресторани со различна кујна, два бара, како и перфектен  “Room Service”…

Многубројните активности со сигурност ќе ви го исполнат одморот. Во склоп на комплексот достапни ви се часови по јога, терени за тенис, суперлуксузен спа центар, теретана, а хотелот организира и многубројни излети, како што се посета на “Wenhai” и “Lashi” езерата, планините “Jade Dragon Snow”, селата “Lisu”, шопинг во стариот дел на градот…

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit