Ова е најубавиот транссексуалец во светот

7 ноември, 20130
5

Надпреварот “Мис интернационална кралица“ оваа година се одржа во Тајланд, каде учествуваат транссексуалци. Наградата за најубавата е круна, 20 000 долари и хируршка операција за промена на полот во реномирана клиника.

Марсела Ојо (18) од Бразил бил најубавиот во светот од вкупно 25 учесници кои потекнуваат од 17 земји ширум светот. Местото на прва продружничка го освои американецот, а втората придружничка е кандидатот од Тајланд.

Foto: AP/Tanjug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit