Ова е официјално хит бојата за 2014 година

10 декември, 20130
20

Пантон е американска компанија позната по својот систем за одредување трендовски бои за следната сезона.

Кога од централата во Њу Џерси ќе објават боја на годината, можете да бидете сигурни дека таа боја ќе ја гледате насекаде – облека, ентериер, техника…

За боја на годината за 2014 од Пантон ја избраа 18-3224, што е техничкиот назив за оваа боја.

Неофицијално името на бојата е Radiant Orchid.Според нас може да биде наречена розово – виолетова.

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/c8/e8/16/c8e8166094f8ac474f40a053deaba101.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit