Паднал од седми кат! Жена му го заклучила за да не оди во кафеана!

15 февруари, 20130
3

Мажот користел јаже направено од чаршафи обидувајќи се да побегне од својот сопствен дом.

Естонец, кој сакал да отиде во кафеана и покрај забраната од страна на неговата сопруга, преживеа после паѓањето од седми кат при обид да излезе од станот преку прозор, слегувајќи со помош на импровизирано јаже направено од чаршафи.

35 годишниот маж поминал само со лесни повреди, бидејќи за среќа паднал во грмушки и трева. Сопругата го заклучила во средата за да му попречи да отиде во кафеана, зошто не сакала мажот и да е мамурен за Денот на вљубените, соопштија локалните медиуми.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber