Папата Фрањо бил “избачувач“ во диско!

4 декември, 20130
15

Папата Фрањо открил дека во младоста се занимавал со најразлични професии и дека работел како избацувач во една дискотека во Буенос Ајрес. Тој признава дека во тоа време не ни сонувал дека еден ден ќе го наследи Свети Петар и ќе стои на чело на Римокатоличката црква.

“Дали бев нервозен? Да, до некој степен бев, но повеќето беа многу фини, но не ми претставуваше проблем да упаднам и во физичка пресметка. Сега, фала му на Бога, се чувствувам многу добро. Бог ми помогна да станам свештеник, бискуп, а сега и папа“ – изјавил Фрањо.

Открил исто така дека едно време работел и како хигиеничар, но и во хемиска лабораторија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit