Полничките дами повеќе уживаат во сексот

18 декември, 20130
10

Иако медиумите секојдневно ни пласираат идеал за женска убавина која подразбира витко тело, речиси преслабо, едно истражување покажало дека полничките жени сепак повеќе се забавуваат.

Резултатот од студијата покажал дека полничките жени многу повеќе од слабите уживаат во сексот, многу почесто имаат секс и доживуваат многу почесто оргазам.

На овие дами поради тежината навистина им е потешко да се опуштат во кревет, но кога ќе ја надминат таа прва препрека, стануваат вистински божици меѓу чаршафите.

Истражувањето покажало дека дури 92% од полничките дами имаат редовен сексуален живот. Исто така “буцките“ во анкетата се “отвориле“ и признале дека навистина уживаат во сексот и речиси секогаш доживуваат оргазам.

Слабите жени имаат нешто полоши резултати, но и тие не се безнадежни. 75% од нив изјавиле дека редовно имаат секс, уживаат и често доживуваат оргазам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit