Поучно видео: Зошто не треба да се расправате со идиоти?

21 ноември, 20130
14

Колку пати сте се нашле во ситуација, за некоја работа да бидете 100% сигурни дека е така, но сепак ќе се најде некоја будала што ќе го тврди спротивното?

Во некои расправии понекогаш не треба да се вложува ни време, ни нерви. Да докажувате дека сте во право, не секогаш е вистинскиот избор. Некогаш е подобро да попуштиш и да го зачуваш своето мислење за себе си.

“Никогаш не се конфликтувајте со глупаци! Прво ќе ве симнат на свое ниво, а потоа ќе ве победат со искуство!

Ова е пример за такво нешто:

httpv://www.youtube.com/watch?v=JMJXvsCLu6s

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit