Сопственикот на Застава 128 напишал: До кај стигна со 3 литри, раката да ти се исуши!

21 ноември, 20130
15

Лутиот сопственик на Застава 128 испратил отворено писмо до крадците, кои го украле неговиот автомобил. Најпрво се чуди зошто го избрале токму неговиот автомобил, веројатно најефтиниот на паркингот, а потоа следува и порака за крадците:

“Што не ја земаа онаа Вектра или БМВ-то од нарко дилерот во влезот до мене? Како успеа да ја запалиш кога јас верглам 10 минути? До кај стигна со оние 3 литра во резервоарот…Се надевам до првата бандера, раката да ти се исуши!

П.С. Ако некој види црвена Застава 128 со регистрација БГ 192-523 нека ја попрска со бензин и нека ја запали!!!“

vlasnik-zastave-pisao-lopovima

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit