Репрезентативец на Германија погинал како бунтовник во Сирија

18 ноември, 20130
31

Наместо од младата репрезентација да премине во А тимот на германскиот фудбал и да конкурира за СП во Бразил, Бурак Каран одлучил да ја прекине фудбалската кариера и копачките да ги замени со бомби и пушка и како радикален исламиста да се бори за верата, што неодамна го чинеше и живот во војната во Сирија.

Иако беше сметан за голем талент, радикалниот ислам му го помрачил разумот, а тоа со глава го платил откако се придружил на бунтовниците во Сирија, за време на еден од нападите.

Во текот на својата кариера Каран играл за Хамбург, Хановер 96 и Алемани Ахен, за во 2008 година да ги фрли копачките и да стане радикален исламист.

Printskrin: Bild

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit