Ретро романтика во косата

18 јануари, 20130
naslovna

Специјален настан, убав фустан, високи чевли, мала торба, софистицирана шминка и ретро фризура …

Фризурите кои не враќаат во 30-те, 40-те и 50-те години на минатиот век беа вистинска сензација на церемонијата на доделувањето на “Златните глобуси”. Коса на една страна со стилски големи локни или таласи во ретро стил – да видиме кои од дамите пред свеченоста беа кај ист фризер.

прически - 4
 Џесика Алба, Џенифер Лопез, Кели Озборн
прически - 3
 Хајди Клум, Џесика Частејн, Франческа Иствуд
прически - 6
 Наоми Уотс, Ејми Адамс, Морена Бакарин
прически - 2
Меган Фокс, Рејчел Вајс, Лиа Мишел

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit