Зошто познатите не се совршени?!

18 јануари, 20130
jlo

Бидејќи едноставно мора да ги видите фотографиите…

Зошто ѕвездите не се совршени?! Затоа што е многу тешко да го прикриеш целулитот и виснатата кожа, без разлика дали располагаш со милиони долари за антицелулитни масажи, третмани, кремови, лични тренери, курсеви по јога и сл. Во тој случај треба да бидат внимателни при изборот на облека, како и кој каде ги снима. А сега да видиме кој од познатите ги изумил овие работи…

Џенифер Лопез, се разбира. Сценските костуми кои ги облекува обично се доста разголени со цел да бидат уметнички. Веруваме дека, сепак, Џеј Ло може да биде внимателна во изборот на облека.

целулит - 9

Бритни Спирс толку се деформираше во последниве години, што воопшто не не изненадува изгледот на фотографијата.

целулит - 7

Тежината на Кристина Агилера исто така не е она што некогаш беше. По породувањето, пејачката многу се здебели, а очигледно и целулитот не ја заобиколил.

целулит - 5

Мајчинството на Рис Витерспун не влијае на неа на најдобар можен начин.

целулит - 4

Кјет Мос – разбираме дека моделот не е во цутот на младоста, но кратките панатлони секако не се за неа…

целулит - 6

Миша Бартон – актерката од “Округот Оринџ” е далеку од она што беше – полна и висната.

целулит - 8

Е, сега сме мирни и знаеме многу добро колку пари, кои би ги фрлиле во ветер, сме заштедиле – за процедури, масажи, јога, инструктори!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber