Тоник со краставица и мед

18 јануари, 20130
краставица

Краставица е течност и има затегнувачко својства. Неколку парчиња можат да ги смират вашите очи.

1 краставица (излупена и исечкана парчиња)
2 лажици мед
Изблендирајте ја краставицата. Потоа исцедете, додадете го сокот во стаклено шишенце и додадете мед.

Како да го користиме тоникот:

Протресете го шишето, навлажнете го памукчето и нанесете на лицето, вратот и деколтето, наутро и навечер. Оставете да се исуши за 3-4 минути. Чувајте го во фрижидер до 1 недела.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber