Се отвори првиот Барби ресторан во светот

31 јануари, 20130
барби

Во Тајван неодамна беше отворен првиот ресторан на тема Барби, опремен со розови сепареа, маси во облик на чевел со висока потпетица и столови украсени со балетски фустани.

Во ресторанoт се служи интересна храна, започнувајќи од добро познатите macarons, кои исто така се во розова нијанса.

Морската храна е меѓу најбараната, исто како и малите ладни сендвичиња. Уште еден специјалитет е токму коцката леб, со логото на барби, во комбинација на школки.

Американскиот производител на играчки „Мател“ даде дозвола на тајванската ресторанска групација „Синлаку“ да отвори Барби-кафе, со надеж дека новиот ресторан во деловната област во Тајпеј ќе помогне во промоцијата на куклата Барби како моден бренд.

otvoren-e-prviot-barbie-restoran-vo-svetot-01

otvoren-e-prviot-barbie-restoran-vo-svetot-1

barbie-cafe-

barbie-cafe

otvoren-e-prviot-barbie-restoran-vo-svetot-2

otvoren-e-prviot-barbie-restoran-vo-svetot-3

otvoren-e-prviot-barbie-restoran-vo-svetot-4

otvoren-e-prviot-barbie-restoran-vo-svetot-5

otvoren-e-prviot-barbie-restoran-vo-svetot-6

otvoren-e-prviot-barbie-restoran-vo-svetot-7

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris