Секоја чест: Сватил дека ограбил педофил, па го пријавил во полиција!

25 декември, 20130
13

Непознат крадец од Хаен во Шпанија, кој меѓу другото од домот на жртвата украл и видео камера, откако ја прегледал видео содржината, сам се предал пред полицијата и го пријавил случајот за педофилот.

Полицијата непосредно после признанието на крадецот го уапсиле и педофилот, а се работи за 64 годишен човек, фудбалски тренер, кој децата ги носел во својот дом, ги принудувал заедно да гледаат порнографија, а потоа и ги силувал.

Засега се идентификувани 4 негови жртви.

“Ја имав таа несреќа да налетам на ваква ужасна видео содржина, па се чувствував должен да ја известам полицијата со цел да интервенираат и да го спречат педофилот за да не повредува повеќе деца. Знаев дека ќе има последици и за мене, но…“ изјавил крадецот, благодарение на кој педофилот денес е зад решетки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit