Шест месеци по породувањето симна неверојатни 20 килограми

4 јануари, 20130
kortni

Кортни Кардашиан пред шест месеци се породи со своето второ дете, а веќе облече бикини и позираше за насловната страна на списанието „US Weekly“. Таа вели дека успеала да ослабе благодарение на 90-минутните вежби на Трајси Андерсон, но и со внимавање на исхраната.

-Сега ми беше многу полесно да ги намалам килограмите отколку во првата бременост, иако во втората бременост се поправив дури 23 килограми – вели Кортни Кардашијан.

Триесет и тригодишната старлета изјави дека е пресреќна што семејството Кардашиан ќе добие уште едно бебе од нејзината сестра Ким.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber