Што ќе се носи сезона пролет – лето 2013

22 февруари, 20130
03

Судејќи според она што го видовме од модните недели и блоговите посветени на модата и поточно за најновите пролет – лето 2013 тенденции, не очекува разиграна и весела сезона, обоена во живи и интензивни бои, цветни и геометриски принтови, црно бели комбинации…

Во галеријата ќе најдете одлични идеи за тоа како правилно да ги комбинирате парчињата облека, заедно со останатите аксесоари за да постигнете модерен и тренди стајлинг.

Madewell

Banana Republic

 

Kasil Workshop S/S 2013

 

Mint and White

patterned summer dress

Madewell

alice + olivia | kathy cuffed sleeve top

alice + olivia | ginny side bottom tied top

Montana.

SF Chronicle piece on Taylor Sterling

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit