Смрт во живо: Убиството на двјцата членови на “Златна зора“ во Грција! (видео)

12 ноември, 20130
13

Двајца членови од ултра десничарската партија Златна зора се убиени во почетокот на овој месец во предградието на Атина, Нео Ираклио. На видеото од безбедносните камери се гледа како убијците ладнокрвно пукаат во телото на жртвите.

Видеото прикажува четири особи кои стојат и разговараат, а во следниот момент две непознати лица со капа на глава брзо се приближуваат кон членовите на Златна зора и ги решетаат на лице место.

Убиецот бега во непознат правец со соучесникот кој пак за време на убиството стои на страна, очигледно чува стража.

httpv://www.youtube.com/watch?v=5aQJ5DGQxro

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit