Толку силно невреме што не дозволува да преминеш улица! (видео)

16 декември, 20130
20

Судејќи според Euronews ветрот во Норвешка бил толку силен што оневозможил на минувачите да ја преминат улицата, а еден пешак буквално одлетал од тротоарот.

Невремето направило толку проблеми, па била ангажирана полицијата со цел да им помогне на луѓето да ја преминат улицата и безбедно да бидат префрлени до дома.

Невремето Ивар оставило 20 000 домови без струја.

httpv://www.youtube.com/watch?v=rKUipxR3bDc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit