Три пати неделно секс ве прави 4 години помлади

14 март, 20130
8

Мажите и жените кои имаат секс три пати неделно изгледаат најмалку четири години помлади според најновото истражување на оваа поврзаност помеѓу сексот и младоста.

Редовниот секс може да ве направи помладолики и полни со живот и енергија. Сега тоа е и научно докажано, односно подмладувачкиот ефект на креветните вежби.

За време на секс во телото на жената се лачи хормонот ендорфин кој го блокира стареењето. Кожата природно се хидратира и придобива здрав блесок и тен. Што повеќе ви треба? Ни најскапите козметички процедури и препарати неможат да го постигнат овој ефект кој меѓудругото е и бесплатен. По време на љубовниот акт организмот максимално се заситува со кислорот што е од непроценлива важност за младоста на вашата кожа. Сакате да сте помлади? Што чекате?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber