Убавината на снегулките

11 јануари, 20130
snegulki

Еден професор по физика од Калифорнискиот институт за технологија ги проучувал снегулките од 1997 година. Користејќи специјализирана опрема, тој ја покажува вистинската убавина на снегулките. Како што знаете, не е секоја снегулка иста. Секоја снегулка е поинаква… и сите се убави на свој начин. Погледнете!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber