Уго Чавез умрел уште пред 4 дена?!

28 февруари, 20130
22

Панамскиот дипломат Гилјермо Кочез предизвика бура со својата изјава дека претседателот на Венецуела, Уго Чавез е мртов веќе 4 дена?!

Изјавата ја дал ексклузивно за CNN тврдејќи дека Чавез уште од 30 декември минатата година е во состојба на вегетација без мозочна активност и дека пред 4 дена е исклучен од апаратите кои го одржувале во живот.

„Ја повикувам владата на Венецуела да докаже дека не сум во право“, изјавува уште панамскиот дипломат, додека пак Министерството за надворешни работи на Венецуела демантира и тврди дека ништо од изјавеното не е точно.

 ugo čaves, ćerke, rojters

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit