Во Русија не падна метеор! Било тестирано најновото оружје на САД!

17 февруари, 20130
Во Русија не падна метеор! Било тестирано најновото оружје на САД!

Што е она што направи голема дупка во замрзнатото езеро во Русија? Експертите не успеале да пронајдат делови од никаков метеор или друго небесно тело на дното на езерото, после детално истражување. Тоа дало повод русите да се сомневаат дека не станува збор за природен феномен, туку за тестирање на најновото оружје на САД. Да ве потсетиме дека при падот на метеорот во руската област Чељобинск беа повредени 1200 луѓе и предизвикана голема материјална штета.

Движење на метеори после оној во Русија, се забележани над Куба и Калифорнија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit