За свештеникот педофил 11 години затворска казна!

15 март, 20130
3

Римокатоличкиот свештеник од Канада е осуден на 11 години затворска казна поради сексуални кривични дела извршени над деца.

Џорџ Анес Смит се изјаснил за виновен пред покраинскиот Врховен суд по повод 41 оптужба поврзани со сексуално злоставување. Пред судот е образложено дека кривичните дела се извршени во периодот од 1969 до 1989 година во неколку населби во Њуфаунленд.

Обвинителството барало од 9 до 13 години затворска казна. Судијата Вилијам соопштил дека Смит ќе добие 10 години затворска казна, земајќи го во предвид и времето поминато во притвор од една година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber