Залетан камион заглавил во тунел во Сиднеј

15 ноември, 20130
4

Безбедносните камери го регистрирале моментот на парчосување каков што ретко се гледа или моментот кога камионот заглавил во тунелот.

Камионот на кој во вожња му се подигнала една приколка, со неа го закачил горниот дел од тунелот во Сиднеј и предизвикал голема штета и застој во сообраќајот.

Сообраќајот бил нормализиран дури откако тунелот бил исчистен од материјалите кои се распрснале од каминот за време на инцидентот. Возачот како по чудо преживеал, а министерот за сообраќај изјавил дека штетата мора да ја плати компанијата во чија сопственост е камионот.

httpv://www.youtube.com/watch?v=NIVMwfp69So

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit