Знаете ли како изгледа совршената љубовница?

3 декември, 20130
7

Доколку се прашувате какви се тие жени што мажите ги избираат за љубовници, дојде времето да ги разјасниме вашите дилеми…

Мажите ги изневеруваат своите жени со дами кои изгледаат секси и женствено, покажа најновото британско истражување. И притоа, кога ќе се каже женствено, се мисли на тркалезно лице со обравчиња, помала вилица, тенка половина и облини, што од своја страна кај мажите прави асоцијација за виталност, здравје и младост.

Магнетската привлечност која постои меѓу жените со специфични црти на лицето и мажите кои изневеруваат, всушност во голем степен се поврзува со нивото на естроген, што во очите на мажот ја прави оваа жена плодна и примамлива.

Очигледно е дека згодните жени имаат поголеми шанси дека некој оженет фраер ќе ги пикира и ќе ги посака во кревет.

Она што исто така е интересно, е дека некои претходни истражувања покажале дека жените за да изневерат бараат маж со мажествени црти и високо ниво тестостерон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit