Ако може “човекот крофна“ може секој: За година дена изгубил 185 килограми!

8 јануари, 20140
9

На 25 годишна возраст Роб Жил бил наречен “човекот крофна“ благодарение на неговите 265 килограми.

Како учесник во едно реално шоу, овој човек последниве 17 месеци успеал да го смени својот живот за 360 степени и успеал да намали дури 70% од својата телесна маса и сега има 80 килограми.

Во видео клипот во продолжение можете да видите како изгледал неговиот пат:

httpv://www.youtube.com/watch?v=IwdRu1SUGro

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit