Ако сакате машко дете, ова се секс позите за вас

28 ноември, 20140
30

Некои парови едноставно би сакале да добијат син. Иако не постојат научни докази кои би го потврдиле ова, некои парови тврдат дека одредени пози во сексот ги зголемуваат шансите за правење машко дете.

1. Доги стајл

Оваа популарна поза може да се изведе на повеќе начини. Без оглед на тоа дали жената ќе клечи на колена или ќе лежи на стомакот со благо подигнати колкови, се верува дека што подлабока е пенетрацијата тоа може да ги зголеми шансите за зачнување на машко дете. Во текот на длабока пенетрација, ејакулацијата е на најблиску до грлото на матката, што ја зголемува шансата машката спрема да допре до јајниците и да ги оплоди.

2. Стоечка положба

Кога паровите за време на сексот се гушнати и припиени еден до друг во стоечка положба, мажот достигнува длабока пенетрација и на тој начин ејакулацијата е блиску грлото на матката. Оваа поза не е за секој бидејќи бара поголема сила и издржливост.

3. Нозе преку рамена

Во суштина, оваа поза е онаа која овозможува длабока пенетрација и ги зголемува шансите за машко дете. Доволно е мажот да се ги издигне колковите на жената во прилика на мисионерската поза или да постави перница под неа. Исто така, се советува парнерката да ги префли нозете преку неговите рамена. Длабоката пенетрација ја стимулира Г-точката кај жената и и овозможува посилен оргазам.

Освен позите, важен е и тајмингот, пожелно е да немате секс три до четири дена пред овулацијата, туку да го почекате тој ден.

Покрај тоа, треба да внимавате и на храната. Се препорачува жената да внесува што повеќе банани, свежо овошје и зеленчук, риба и житарици.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş