Беспилотно летало снимило редок и необичен феномен. Погледнете што се случило во водите на океанот

8 декември, 20140
Беспилотно летало сними редок и необичен феномен. Погледнете што се случи во океан!

Научниците од Калифорнија неодамна снимија фантастичен природен феномен со помош на беспилотно летало.

Оваа петминутна снимка покажува илијадници делфини, три сиви китови и нивната миграција од брегот на Сан Клемент.

Тие тоа го прават секоја година, а сега е забележано од неверојатен агол со помош на модерна технологија.

Погледнете и споделете со пријателите:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş