Cadillac Series 62 1949

5 јануари, 20140
6

Брендот кој е маркиран како бренд со најдобар квалитет во Америка. Исто така, споредуван е и наречен “ ролекс е кадилак меѓу часовниците”. Една од најубавите серии на кадилак, е секако серијата 62. Аутомотив магазинот Мотор Тренд го декларираше Кадилак Серија 62 како прво возило на годината. Разликата помеѓу серијата 61 и 62 е што има многу повеќе хром и многу полуксузен интериер. Придвижуван е од 8 цилиндричен 5.4 литарски мотор со 160 коњски сили. Ова возило можете да го најдете во Калифорнија по цена од € 32.950.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Uhntu6NeV6Q

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit