Да ти е мерак да те осудат: Еве како изгледа затвор во Норвешка

24 октомври, 20140
Да ти е мерак да те осудат: Еве како изгледа затвор во Норвешка

Гледајќи го видеото, се прашуваме една работа, а тоа е: Ако вака им изгледаат затворите, тогаш како ли им изгледаат хотелите?

Во затворот во Норвешка, затворениците не само што имаат гитари, туку имаат и цело студио за снимање.

Кога овде во Македонија би постоел ваков затвор, сѐ што би било потребно да се сними албум е да се земе некое оружје, да се ограби една продавница и мирно да се почека да дојде полиција. Така, ем ќе си заштедиш пари за нова снимка, ем ќе уживаш во раскошот на затворската соба.

https://www.youtube.com/watch?v=OuMYwJNN_B8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş