Дали би се осмелиле да прошетате по овој мост?

9 октомври, 20140
Дали би се осмелиле да прошетате по овој мост?
Мостот кој го носи името „Sky Bridge” е најдолгиот пешачки мост во Сочи, Русија – долг е речиси еден километар, а од погледот кон доле ќе ви затреперат колениците. На оние на кои самото одење по овој мост не им е доволна авантура, можат да скокаат и банџи џампинг.

Овој огромен и по малку застрашувачки мост може да издржи 30.000 луѓе во исто време, а се протегнува на должина од околу еден километар, над долината Красна Полјана.

Иако мостот сам по себе е веројатно доволен за да ви затреперат колениците, тие кои сакаат уште поголема авантура, можат да скокаат банџи џампинг од висина од околу 200 метри.

https://www.youtube.com/watch?v=7WGbzCSVTDg

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş