Погледнете како овој камелеон ги менува боите инспириран од очила за сонце!

9 октомври, 20140
Погледнете како овој камелеон ги менува боите инспириран од очила за сонце!
Камелеоните се познати како најдобри мајстори на камуфлажа во светот на животните.

Тие можат само за неколку секунди да се адаптираат и да се “претопат” во околината. Погледнете како изгледа кога едно симпатично камелеонче, инспирирано од очилата за сонце во различна боја кои му ги подава неговиот сопственик, според нив ја менува бојата на својата кожа за само неколку секунди.

https://www.youtube.com/watch?v=Z7NjRNvDlAE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş