Ова паметно огледало би го разубавело денот на секоја жена

9 октомври, 20140
Ова паметно огледало би го разубавело денот на секоја жена
Ова магично огледало во една продавница ан IKEA во Лондон секојдневно ги потсетува своите клиенти колку се убави.

Огледалото има сензори кои ги регистрираат карактеристиките на купувачот, вклучувајќи го лицето, телото и движењата. Врз основа на насобраните информации паметното огледало внимателно одбира кој комплимент ќе ви го даде.

IKEA нагласува дека нивното паметно огледало е поискрено од луѓето и дека постојано ги потсетува дека се убави на тој начин подигнувајќи им ја самодовербата.

“Да бидам искрен, би можел да стојам пред него цел ден”, изјавил воодушевен клиент.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş