W ресорт на Малдивите

9 октомври, 20140
14
Брендот „W“ многу брзо се разви во еден од најлуксузните хотели во светот. Нивниот комплекс на Малдивите е рај којшто можете да го добиете за „разумна“ цена од 568 долари за човек од вечер. Најскапата варијанта е 2.236 долари.

w-resort-01

Комплексот постои од 2006 година, а до него се стигнува со хидроплан којшто полетува од главниот аеродром на Малдивите. Хотелот е осамен на осторовот Фесду и на него гостите имаат комплетна приватност и се вистински изолирани од останатиот свет.

w-resort-02

Покрај стандардните соби со поглед на морето, на располагање се и спа центарот, барот, ресторанот што служи храна 24 часа дневно, салон за масажа, продавница за сувенири, театар и уште мал милион други погодности коишто вработените ќе ви ги овозможат доколу ги побарате.

За ова, вреди да се живее.

w-resort-03

w-resort-04

w-resort-05

w-resort-06

w-resort-07

w-resort-08

w-resort-09

w-resort-10

w-resort-11

w-resort-12

w-resort-13

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş