Длабока вода vs. Porsche Cayenne

22 декември, 20140
Длабока вода vs. Porsche Cayenne
Porsche Cayenne дефинитивно важи за еден од поспособните и поголеми SUV модели, но тој дефинитивно не е семоќен ако пред него се постават премногу тешки предизвици, како што е преминувањето на река без претходно утврдување на длабочината.

Сопствениците на големи SUV автомобили со погон на сите четири тркала, понекогаш како да забораваат дека и покрај целата таа современа технологија и робустност, сепак се работи за цивилен автомобил кој е можеби способен за нешто посериозно off-road возење, но сепак не се работи за специјални возила какви што на пример користи војската, кои би биле способни и да “пливаат” кога би се укажала потреба за нешто такво.

Токму еден таков сопственик на Porsche Cayenne го искуси тоа и на сопствена кожа, обидувајќи се да ја “прегази” реката со својот автомобил, кој во еден момент сепак “згази” во премногу длабока вода и остана беспомошно да плови!

https://www.youtube.com/watch?v=qAqMAA7jRpE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş