Добриот гест е многу поскап од она што може да го купите со пари

19 декември, 20140
Добриот гест е многу поскап од она што може да го купите со пари

Ако некој направи некакво добро, а друг возврати на тоа или го продолжи со нешто следно, може да се развие цела мрежа на среќни и добри луѓе.

Добрата мисла и доброто дело не се скапи да се направат, а резултатите може да вредат цело богатство.

Една таква ситуација може да се забележи и во ова видео каде тоа што некое мало дете некогаш добило торта на подарок од непознат човек, бидејќи неговата мајка не можела да му ја купи, го натерало да го продолжи доброто дело.

Единствената порака од непознатиот човек била дека добрите дела создаваат цела мрежа и дека доброто со добро ќе ти се врати.

Со она што го направило подоцна младото момче, навистина му се вратило доброто на непознатиот човек.

Погледнете го инспиративното видео:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş