Еве како да го наполните телефонот за само 5 секунди

3 септември, 20140
Еве како да го наполните телефонот за само 5 секунди
Оваа “направа” би можела да ви овозможи од 100 до 1.000 пати побрзо полнење на батерија на вашиот мобилен телефон. Звучи неверојатно, зарем не?

Истражувачите ни’ открија нов вид на уред кој би можело да ја наполни батеријата на мобилниот телефон за само неколку секунди.

Оваа направа може да ви овозможи дури до 1.000 пати побрзо полнење. Истражувачите кои беа ангажирани за ова откритие тврдат дека луѓето би можеле и сами да ја конструираат оваа направа.

Тимот вели дека сега се обидуваат да пронајдат и соодветен партнер кој ќе им помогне за масовно производство и пласман на овој уред.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-lbp-xdfzVk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş