На планетата и се заканува Катаклизма! Бидете подготвени, ни престои пекол!

4 септември, 20140
1

Метеоролозите предупредуваат, дека во текот на наредните четири децении земјата ќе биде на удар на поплави, олуји и силни суши.

Светската метеоролошка организација со подршка од Обединетите Нации, предупредува на големи незгоди од Аризона се до Замбија.

Со започнувањето на новите проекти за заштита на луѓето и човековата средина, светската метеоролошка организација дојде до наоди за големи временски непогоди кои ке доведат и до човечки жртви.

Според зголемувањето на температурите во последните години во Флорида рекордна висина беше измерена во далечната 1916 година достигна до високи 46 степени целзиусови, што се предвидува дека до 2050 ќе се искачи на високи над 50 степени целзиусови.

Ефектот на Стаклена Градина кој го испровоцира човековиот фактор во последните 50 години, осетно се забрзува и глобалното затоплување.

Бидете подготвени, ни престои пекол.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş