Изгледа како да проси, но она што го прави е едно мошне добро дело!

1 септември, 20140
Изгледа како да проси, но она што го прави е едно мошне добро дело!

Колку пати во текот на денот поминуваме покрај бездомници и не ги забележуваме? Денес е тешко да се разликуваат оние на кои навистина им требаат пари од оние кои ја злоупотребуваат добрината на другите за да извлечат пари.
Овој човек одлучил да ги награди дарежливите луѓе, така што им ги враќа парите што му ги дале и плус дополнителни 20 долари. Погледнете како луѓето реагирале на ваквиот гест:

httpv://www.youtube.com/watch?v=85P2iMHfzKw

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş