Ја фатил сопругата како го изневерува со свештено лице – погледнете што и направил!

7 октомври, 20140
Ја фатил сопругата како го изневерува со свештено лице – погледнете што и направил!
Додека пастирот во паника си ги барал своите гаќи и речиси се расплакал од мака, сопругот се расправал со својата проблематична сопруга.

На овој пастир во Кенија ни на крај памет не му паднало дека малку секс без обврски ќе му донесе јавен срам и дека со спуштени гаќи ќе го видат стотици илјади луѓе.

Всушност, додека во хотелската соба Англиканскиот пастор Чарлс Гитињ се подготвувал за акција со младата, атрактивна жена во просторијата влетал човек тврдејќи дека е нејзин сопруг. Но тој не бил сам. Го следеле телевизиски камери.

И додека пасторот панично си ги барал гаќите и речиси се расплакал од мака, човекот се расправал со својата проблематична сопруга.

Пасторот со спуштени гаќи до сега на Јутјуб е прегледан околу 250.000 илјади пати, но емитуван е и на кениската телевизија KTN. Како и да е, овој случај на свештеник да биде “фатен” во ваква акција не е единствен во Кенија.

 

Тамошниот блогер Џексон Њеру смета дека група на луѓе се занимаваат во вакви организирани “неочекувани напади” на луѓе при сомнителни акции со цел да заработат пари со уценување. Вели и дека видеото со спуштените гаќи во случајот на пасторот е исценирано.

“Сопругата која ја затекнал чоекот во неверство се смее додека тој бесно глуми како да ја напаѓа – што е сосема чудно”, изјавил за BBC. Затоа смета дека таа, нејзиниот сопруг и телевизиската екипа осмислиле да го компромитираат пасторот, но напаѓаат и други јавни или општествено значајни луѓе. Англиканската црква во Кенија најавила истрага за свештеникот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş