Ја навредувале поради изгледот, а потоа израснала во вистинска убавица и генијално им се одмаздила!

8 декември, 20140
6

Луиса Менинг со години била малтретирана во училиште. Врсниците ја нарекувале со погрдни имиња и се шегувале на сметка на нејзината дебелина. Но, осум години подоцна, едно од момчињата кое ја малтретирало, се нашло со неа на забава на Универзитетот Оксфорд, каде студира 22-годишната Луиса. На таа забава, момчето ја повикало Луиса на состанок. Таа се согласила, но нејзиниот план бил далеку од романтичен.

 

Дошла во ресторанот порано и на келнерката и` оставила порака и слика за момчето.

„Извини што вечерва нема да ти се придружам. Се сеќаваш ли кога бевме осмо одделение? Кога бев дебела, а ти се шегуваше со мојата дебелина? Не? Јас се сеќавам! Наредните три години ги поминав гладувајќи, јадев само едно јаболко дневно и не вечерав“, напишала во својата порака девојката, која ги наброила сите понижувања кои ги доживеала од него.

„Нареден пат кога ќе размислуваш за мене, замислувај ме како девојката на оваа фотографија бидејќи таа е онаа истата која сега стои покрај тебе. Луиса“, заклучила Луиса во пораката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş